Klausos susilpnėjimas ir praradimas

Kai žmogui sunku suprasti, apie ką kalba aplinkiniai, jis pradeda jaustis izoliuotu nuo visuomenės. Pametant pokalbio mintį, neturint galimybės dalyvauti diskusijoje ar pasijuokti kartu su visais, žmogus pamažu ima jaustis vienišas ir nereikalingas.

Jūs nesate vieniši

Jaučiate, kad jūsų klausa nusilpusi? Neišgyvenkite tai vienumoje. Vienas iš trijų žmonių, vyresnių nei 65-erių, kenčia nuo vienokio ar kitokio klausos susilpnėjimo laipsnio.
Klausos sutrikimai – tai ne tik senyvo amžiaus žmonių problema. Jauni žmonės nėra išimtis. Tai nutikti gali dėl daugybės priežasčių, pavyzdžiui, dėl vaikystėje patirtų ligų, besaikio garsios muzikos klausymosi ar buvimo triukšmingoje aplinkoje. Iš tikrųjų, bet kokio amžiaus žmonių klausa gali nusilpti. Šiandien egzistuoja daug gydymo būdų, todėl nereikia atidėlioti problemos sprendimo.

Kas yra klausos praradimas

Ar galima užkirsti kelią klausos praradimui?

Mūsų laikais itin sunku apsisaugoti nuo visur mus lydinčio triukšmo. Gyvenimas pilnas garsų, tai gali būti miesto transporto ar statybos darbų triukšmas, garsi muzika koncerte ar namuose, garsai darbo aplinkoje.

Tačiau jūs galite bent iš dalies kontroliuoti savo buvimą triukšmingoje aplinkoje. Pavyzdžiui, eidami į koncertą arba filmą, pasiimkite su savimi ausų kamštukus. Jie rekomenduojami ir naudojant triukšmingus buitinius prietaisus, pavyzdžiui, nukritusių lapų rintuvą, žoliapjovę ar kitą garsiai veikiantį įrankį. Klausos organų apsaugos priemonės turėtų būti užtikrintos ir dirbantiems triukšmingose pramonės įmonėse.

Kokie yra klausos praradimo kompensavimo būdai?

Klausos praradimas nebūtinai turi iš esmės keisti jūsų gyvenimo būdą. Šiuolaikinės technologijos siūlo daugybę galimybių klausos praradimui kompensuoti. Pavyzdžiui, klausos aparatai, kurie leidžia mėgautis įprastu gyvenimo būdu be jokių apribojimų.

Naujieji klausos aparatai yra novatoriško dizaino, juos gaminant naudojamos pažangiausios technologijos, todėl jie yra patikimi, juos lengva naudoti ir yra beveik nepastebimi. Reguliariai naudojant, klausos aparatai leidžia ir vėl mėgautis aplinkinio pasaulio garsų grožiu.

Sužinoti daugiau

Rūpinimasis artimaisiais

Jei jūsų artimas žmogus turi klausos sutrikimų, jūs galite jam padėti. Jūsų palaikymas ir pdrąsinimas gali pdėti žmogui pasirinkti teisingą kelią – koreguoti klausą, susigrąžinti galimybę girdėti ir iš naujo atrasti bendravimo džiaugsmą su artimaisiais bei draugais.

Sužinoti daugiau

Sužinokite daugiau apie klausos praradimą

Klausos praradimą turintys vaikai

Jei pastebite, kad jūsų vaiko klausa galimai susilpnėjusi – nedelsiant imkitės veiksmų.

Sužinoti daugiau

Klausos praradimas senyvame amžiuje

Klausos praradimas vyresniame amžiuje gali pasireikšti palaipsniui, pagal jūsų senėjimo tempą.

Sužinoti daugiau

Sunkus klausos praradimas

Sunkus klausos praradimas gali atsirasti bet kada, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus. Be to, jis gali būti nustatytas nuo gimimo.

Sužinoti daugiau

Spengimas

Spengimas ausyse gali sukelti didelį irzlumą ir diskomfortą, tačiau dabartiniame pasaulyje sukurta daug gyvenimą palengvinti galinčių spengimo valdymo galimybių.

Sužinoti daugiau

Galbūt jūs kenčiate nuo klausos susilpnėjimo?

Kreipkitės į klausos priežiūros specialistą jūsų mieste ir pasitikrinkite klausą. Arba atvykite pas mus ir mes padarysime jūsų audiogramą.