Klausos susilpnėjimas ir praradimas

Kai žmogui sunku suprasti, apie ką kalba aplinkiniai , jis pradeda jaustis izoliuotu nuo visuomenės. Pamesdami pokalbio mintį ir neturėdami galimybės dalyvauti diskusijoje arba pasijuokti kartu su visais, žmogus jaučiasi vienišas ir nereikalingas.

Jūs nesate vieniši

Jaučiate, kad jūsų klausa nusilpusi? Neišgyvenkite tai vienumoje. Vienas iš trijų žmonių, vyresnių nei 65-erių, kenčia nuo vienokio ar kitokio klausos susilpnėjimo laipsnio.
Klausos sutrikimai – tai ne tik senyvo amžiaus žmonių problema. Jauni žmonės nėra išimtis. Tai nutikti gali dėl daugybės priežasčių, pavyzdžiui, dėl vaikystėje patirtų ligų, besaikio garsios muzikos klausymosi ar buvimo triukšmingoje aplinkoje. Iš tikrųjų, bet kokio amžiaus žmonių klausa gali susilpnėti. Šiandien egzistuoja labai daug įvairių gydymo būdų, todėl nereikia atidėlioti šios problemos sprendimo.

Kas yra klausos praradimas

Ar galima užkirsti kelią klausos praradimui?

Mūsų laikais itin sunku apsisaugoti nuo visur mus lydinčio triukšmo. Šiuolaikinis gyvenimas pilnas garsų, tai gali būti statybos darbų, miesto transporto triukšmas ar  garsi muzika koncerte.

Tačiau jūs galite bent iš dalies kontroliuoti savo buvimą triukšmingoje aplinkoje. Pavyzdžiui, eidami į koncertą arba filmą, pasiimkite su savimi ausų kamštukus. Jie rekomenduojami ir naudojant triukšmingus buitinius prietaisus, pavyzdžiui, nukritusių lapų surinkimo mašiną. Be to, triukšmingose pramonės įmonėse darbuotojams turėtų būti suteikiamos klausos organų apsaugos priemonės.

Kokie yra klausos praradimo kompensavimo būdai?

Klausos praradimas nebūtinai turi iš esmės keisti jūsų gyvenimo būdą. Šiuolaikinės technologijos siūlo daugybę galimybių klausos praradimui kompensuoti. Pavyzdžiui, klausos aparatai, kurie leis jums mėgautis įprastu gyvenimo būdu be jokių apribojimų.

Naujieji klausos aparatai yra novatoriško dizaino, juos gaminant panaudotos pažangiausios technologijos, todėl jie yra patikimi, juos lengva naudoti. Reguliariai naudojant, jie leis jums ir vėl mėgautis aplinkinio pasaulio garsų grožiu.

Sužinoti daugiau

Rūpinimasis artimaisiais

Jei jūsų artimas žmogus turi klausos sutrikimų, jūs galite jam padėti. Jūsų palaikymas padės žmogui pasirinkti teisingą kelią, susigrąžinti gebėjimą girdėti ir iš naujo atrasti bendravimo džiaugsmą su artimaisiais bei draugais.

Sužinoti daugiau

Sužinokite daugiau apie klausos praradimą

Klausos praradimą turintys vaikai

Jei pastebite, kad jūsų vaiko klausa galimai susilpnėjusi – nedelsiant imkitės veiksmų.

Sužinoti daugiau

Klausos praradimas senyvame amžiuje

Klausos praradimas vyresniame amžiuje gali pasireikšti palaipsniui, pagal jūsų senėjimo tempą.

Sužinoti daugiau

Sunkus klausos praradimas

Sunkus klausos praradimas gali atsirasti bet kada, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus. Be to, jis gali būti nustatytas nuo gimimo.

Sužinoti daugiau

Spengimas

Spengimas gali sukelti didelį irzlumą ir diskomfortą, tačiau dabartiniame pasaulyje sukurta daug jūsų gyvenimą palengvinti galinčių spengimo valdymo galimybių.

Sužinoti daugiau

Galbūt jūs kenčiate nuo klausos susilpnėjimo?

Kreipkitės į klausos priežiūros specialistą jūsų mieste ir pasitikrinkite klausą.