Ausies anatomija

Ausis susideda iš trijų pagrindinių dalių: išorinė ausis, vidurinė ausis ir vidinė ausis. Problemos, atsirandančios bet kurioje iš šių dalių, gali sukelti klausos praradimą.

Išorinės ausies sandara

Klausos organo matomąją dalį, kurioje nešiojami auskarai arba dedamos ausinės, profesionalai vadina išorine ausimi. Išorinė ausis turi ir plika akimi nematomų dalių, įskaitant ausies būgnelį. Tai, kas yra išoriškai matoma ausies dalis – vadinama ausies kaušeliu. Ją sudaro ausies spenelis, kuris dažniausiai ir puošiamas auskarais.

Sužinoti daugiau

Vidurinės ausies sandara

Vidurinė ausis yra tarp išorinės ausies, kuri susideda iš matomosios dalies, ir vidinės ausies, kuri perduoda garso signalus smegenims. Nors žmogus negali pamatyti savo vidurinės ausies, tačiau daugelis ją jaučiame leidžiantis lėktuvui. Mažėjant aukščiui, ausies būgnelį iš abiejų pusių veikia nevienodas slėgis, kuris gali sukelti vidurinės ausies skausmą. Norint lėktuve išvengti „užgultų ausų“ sindromo, specialistai pataria atlikti specialius kvėpavimo pratimus.

Sužinoti daugiau

Vidinės ausies sandara

Vidinės ausies neįmanoma pamatyti plika akimi, bet jos vaidmuo girdėjimo procese yra labai svarbus. Būtent čia ląstelės ir nervai atlieka sudėtingą garso signalų priėmimo ir apdorojimo procesą ir perduoda juos į smegenis. Kaip yra žinoma, senyvo amžiaus žmonėms yra būdingas vidinės ausies pasikeitimas, lemiantis klausos susilpnėjimą, kadangi su amžiumi svarbios ląstelės ir nervai praranda savo funkcijas. Vidinė ausis yra atsakinga ir už pusiausvyrą. Prie svarbiausių vidinės ausies dalių priskiriama sraigė ir klausos nervas.

Sužinoti daugiau

Kaip funkcionuoja klausos organai

Įrenginiai, kurie sukurti būti nepastebimais

Visos mūsų technologijos sukurtos taip, kad užtikrintų komfortą, patikimumą ir grožį. Juk klausos aparatai turi būti nepastebimi, paprastai valdomi ir lengvai pasiekiami ranka.

Šiuolaikiniai klausos aparatai