Kas yra išorinė ausis?

Išorinę ausį sudaro išorinė matomoji dalis, kurioje jūs nešiojate auskarus arba ausines. Taip pat išorinė ausis turi plika akimi nematomų dalių, įskaitant ausies būgnelį.

Ausies kaušelis

Ausies kaušelis – tai visiems matoma ausies dalis. Ją sudaro ausies speneliai, ant kurių daugumai žmonių patinka nešioti auskarus. Didesnę kaušelio dalį sudaro kremzlės audinys.

Ausies kaušelis – tai piltuvėlio formos įdubimas, kuris surenka ir nukreipia garso signalus į išorinę ausį. Šiai išorinės ausies daliai būdinga individuali struktūra, ir medicininė intervencija reikalinga tik pasireiškus klausos būklę galintiems paveikti sutrikimams.

Klausomoji landa

Ausies kaušelis surenka ir nukreipia garso virpesius į klausomąją landą. Klausomoji landa kartais gali būti užteršiama ausų siera, vandeniu ir įvairiomis išskyromis.

Jeigu jūsų klausos būklė pablogėjo dėl kokios nors ausyje atsiradusios kliūties – rekomenduojame kreiptis į specialistą. Savarankiškai gydytis negalima. Jūs rizikuojate prarasti klausą visam.

Ausies būgnelis

Ausies būgnelis – tai membrana, padengta oda. Kai garsas pasiekia būgnelį, jis vibruoja ir nukreipia garso virpesius į vidinę ausį ir smegenis.

Ausies būgnelis yra ypatingai atsparus, tačiau jį gali pažeisti staigus stiprus garsas. Daugeliu atvejų jis savarankiškai atsistato per kelias savaites, bet kartais toks pažeidimas gali pareikalauti chirurginės intervencijos.

Išorinė ausis ir klausos praradimas

Dėl išorinės arba vidurinės ausies problemų atsiradęs klausos susilpnėjimas vadinamas kondukciniu klausos praradimu.

Kondukcinis klausos praradimas pasireiškia dėl kliūties susidarymo garso prasiskverbimo į vidinę ausį kelyje. Dažnai tai yra laikina problema, jei ji atsirado dėl per didelio ausų sieros ar skysčio kaupimosi vidurinėje ausyje. Permanentinis kondukcinis klausos praradimas dažniausiai atsiranda dėl ausies būgnelio arba vidurinės ausies kauliukų pažeidimo.

Norėtumėte sužinoti daugiau?

Kreipkitės į specialistą jau dabar! Mes padėsime jums surasti klausos priežiūros specialistą jūsų mieste.