Kas yra vidinė ausis?

Vidinės ausies neįmanoma pamatyti plika akimi, bet jos vaidmuo žmogaus gebėjime girdėti yra labai svarbus. Būtent čia ląstelės ir nervai atlieka sudėtingą garso signalų priėmimo ir apdorojimo procesą ir perduoda juos į smegenis. Kaip yra žinoma, senyvo amžiaus žmonėms yra būdingas vidinės ausies pasikeitimas, veikiantis klausos susilpnėjimą, kadangi su amžiumi svarbios ląstelės ir nervai praranda savo funkcijas. Vidinė ausis taip pat yra atsakinga už pusiausvyrą.

Ausies sraigė

Sraigė (angl. cochlea) yra spiralės formos ertmė vidinėje ausyje. Ji taip vadinama dėl panašumo į sraigės kriauklę, o pats žodis „cochlea“ kilęs iš graikų žodžio „κοχλίας“, kuris reiškia „sraigė“. Sraigėje yra 15 000 garsus apdorojančių plaukuotųjų ląstelių. Klausos susilpnėjimas dažniausiai atsiranda būtent dėl šių plaukuotųjų ląstelių funkcionavimo sutrikimo.

Klausos nervas

Klausos nervas – tai kita vidinės ausies svarbi sudedamoji dalis. Jis atsakingas už garso perdavimą iš sraigės į smegenis.

Kas vyksta vidinėje ausyje?

Plaukuotosios ląstelės, esančios ausų sraigėje, paverčia garsą elektriniu signalu. Šie elektriniai signalai perduodami neuromediatoriais per klausos nervą į galvos smegenis, kurios perdirba ir analizuoja gautą garsinę informaciją.

Vidinė ausis ir klausos praradimas

Kai klausa prarandama dėl vidinės ausies funkcijos sutrikimo, tai vadinama neurosensoriniu klausos praradimu. Pagerinti klausą šiuo atveju padeda geri klausos aparatai. Kai kuriais atvejais vidinės ausies funkcijai sustiprinti gali būti naudojami kochleariniai implantai.

Norėtumėte sužinoti daugiau?

Kreipkitės į specialistą jau dabar! Mes padėsime jums surasti klausos priežiūros specialistą jūsų mieste.