Kas yra vidurinė ausis?

Vidurinė ausis užima ertmę tarp išorinės ausies ir vidinės ausies, kuri perduoda garso signalus smegenims. Nors jūs ir negalite pamatyti vidurinės ausies, jūs greičiausiai ją jautėte nusileidžiant lėktuvui. Mažėjant aukščiui, nevienodas slėgis, veikiantis ausies būgnelį iš abiejų pusių, gali sukelti vidurinės ausies skausmą. Tam, kad lėktuve išvengti „užgultų ausų“ sindromo, daugelis specialistų pataria atlikinėti specialiuosius kvėpavimo pratimus.

Klausomieji kauliukai

Vidurinėje ausyje yra trys maži kauliukai: plaktukas, priekalas ir kilpa. Kitaip jie dar vadinami klausomaisiais kauliukais. Tai yra mažiausi kauliukai žmogaus kūne. Šie trys maži, bet labai svarbūs kauliukai atlieka tarsi būgno lazdelės funkciją – muša per ertmės ovalų langą, išprovokuodami skysčio judėjimą vidurinėje ausyje.

Eustachijaus vamzdis

Eustachijaus vamzdis arba ausies trimitas, taip pat priskiriamas vidurinei ausiai. Šis vamzdis jungia vidinės ausies būgninę ertmę su nosiarykle ir padeda suvienodinti vidinės ausies slėgį su išoriniu aplinkos slėgiu. Būtent dėl slėgio suvienodinimo leidžiantis lėktuvui rekomenduojama giliai kvėpuoti arba kramtyti kramtomąją gumą.

Vidurinė ausis ir klausos praradimas

Vidurinės ausies ertmė paprastai užpildyta oru, bet kartais Eustachijaus vamzdis gali būti užpildytas skysčiu. Tai reiškia, kad jis negali suvienodinti vidinio slėgio su išoriniu slėgiu. Vidinės ausies skausmas dažnai susiejamas su gerklės infekcinėmis ligomis. Skystis ausyje gali sukelti trumpalaikį prikurtimą, ausų užgulimo pojūtį, kuris atsiranda susirgus.

Pakartotinės ausų infekcijos gali pareikalauti specialaus mažojo vamzdelio, atliekančio „drenažo“ funkciją, įvedimo slėgiui suvienodinti. Tokio vamzdelio įvedimas dažniausiai atliekamas ambulatorinėmis sąlygomis, bet kartais drenažai iškrenta patys (kai tampa nereikalingi).

Norėtumėte sužinoti daugiau?

Kreipkitės į specialistą jau dabar! Mes padėsime jums surasti klausos priežiūros specialistą jūsų mieste.