Kokios yra klausos praradimo priežastys?

Yra daugybė skirtingų klausos praradimo priežasčių. Kai kurios yra tiesiogiai susijusios su mus supančiu pasauliu: transporto triukšmas, garsi muzika, šūviai ir sprogimai, motociklų ir reaktyvinių lėktuvų keliamas triukšmas. Kitos priežastys yra vidinės, susijusios su tam tikrų medikamentų vartojimu ar ausų infekcijų pasekmėmis. Tačiau labiausiai paplitusios priežastys yra priskiriamos senėjimo procesams.

Klausos praradimo priežastys

Daugelis žmonių pastebi, kad jų gebėjimas girdėti sumažėja, sulaukus 50-ies metų. Taip nutinka dėl to, kad dėl senėjimo ir ausų pažeidimų keičiasi sraigės plaukuotosios ląstelės ir spiralinis sraigės kanalas.

Vis tik kitos klausos praradimo priežastys gali atsirasti gerokai anksčiau. Kartais klausos netekimo vystymąsi paspartinti gali ausų infekcija arba kiti susirgimai. Neigiamai paveikti klausą gali ir aplinkos poveikis, pradedant nuo fejerverkų ar šaunamųjų ginklų šūvių iki chemoterapijos. Turėti neigiamų pasekmių gali ir kai kurių gydomųjų preparatų šalutinis poveikis.

Tačiau pagrindinė klausos praradimo priežastis buvo ir yra senėjimas. Ausies sraigė turi apie 15 000 plaukuotųjų ląstelių, kurios garsą paverčia elektriniu signalu ir perduoda smegenims. Kartu su neišvengiamais senėjimo pokyčiais smegenyse, šių plaukuotųjų ląstelių funkcionavimo netekimas yra pagrindinė klausos praradimo priežastis.

Dažniausiai pasitaikantys klausos praradimo tipai

Ką jūs galite padaryti, kad apsaugoti savo klausą?

Svarbu saugoti savo klausos organus. Būnant itin triukšmingose vietose visada patariama nešioti apsaugos priemones nuo triukšmo.

Jeigu įtariate, kad jūsų klausa pablogėjusi, būtina nedelsiant kreiptis patikrai į klausos priežiūros specialistą.

Tai būtina, nes smegenys greitai „pamiršta“, kaip priimti ir perdirbti tam tikrus garsus, jeigu kurį laiką jos jų negirdėjo.

Tyrimais nustatyta, kad žmonėms, turintiems klausos sutrikimų, dažniau vystosi silpnaprotystė.

Klausos praradimo gydymas

Kreipkitės į specialistą

Klausos patikrinimas nereikalauja nei daug laiko, nei jėgų. Viskas, ko jūsų bus prašoma, tai užsidėti ausines, kad specialistas galėtų nustatyti, kokius garsus jūs girdite. Niekas iš jūsų nesijuoks ir neskubins.

Nepriklausomai nuo klausos praradimo laipsnio, specialistas parekomenduos tinkamą problemos sprendimą, kuris padės jums atkurti klausą.