Kas yra neurosensorinis klausos praradimas?

Neurosensorinis klausos praradimas atsiranda dėl vidinės ausies ar ausies nervo, atsakingo už signalo perdavimą iš vidinės ausies smegenims, funkcijų sutrikimų.

Dažnai tai pasireiškia palaipsniui, ir žmonės su šiuo klausos sutrikimu nepajunta problemos iki tol, kol ji nepradeda veikti kalbos suvokimo ar bendravimo efektyvumo, dažniausiai triukšminguose restoranuose ar kitose visuomeninėse vietose.

Neurosensorinio klausos praradimo priežastys

Viena iš pagrindinių neurosensorinio klausos praradimo priežasčių yra senėjimas. Kuo mes senėjame, tuo labiau pažeidžiamos mūsų vidinės ausies plaukuotosios ląstelės, žymiai sumažėja jų garso perdavimo galimybės.

Priežastys:

  • Senėjimas; nuo 65 metų kas trečias žmogus skundžiasi klausos sutrikimais
  • Ligos: tymai, meningitas arba išsėtinė sklerozė
  • Triukšmo poveikis darbe arba klausantis muzikos visu garsu
  • Galvos trauma
  • Įgimtas sutrikimas, kuris atsiranda vaikui, jeigu nėštumo metu motina sirgo raudonuke (vokiški tymai)

Neurosensorinio klausos praradimo gydymas

Daugeliu atvejų šis klausos praradimas kompensuojamas garso padidinimu, tačiau žmonėms, visiškai praradusiems klausą, kartais reikalingi kochleariniai implantai, galintys pilnai atkartoti pažeistos vidinės ausies funkcijas.

Žmonėms su neurosensoriniu klausos praradimu paprastai neįmanoma atstatyti klausos, bet jiems į pagalbą gali ateiti klausos aparatuose naudojamos šiuolaikinės technologijos.

Galbūt jūs kenčiate nuo neurosensorinio klausos praradimo?