Klausos praradimą turintys vaikai

Suteikite savo vaikams pilnavertę pagalbą – sužinokite, kaip jūs galite padėti jiems kasdieniniame gyvenime.

Kaip plačiai paplitęs klausos praradimas tarp vaikų?

Pasaulyje nuo klausos praradimo kenčia 32 milijonai vaikų. Iš 1000 vaikų maždaug nuo 1,4 iki 5 gimsta su klausos sutrikimais, o 60 proc. atvejų šie surikimai atsiranda dėl priežasčių, kurių įmanoma išvengti.

Klausos praradimas vaikystėje dažnai nustatomas tikrinant naujagimių klausą, atliekamą praėjus parai ar dviem nuo gimimo. Tačiau daugeliui vaikų, kurie sėkmingai praėjo šią procedūrą, klausos susilpnėjimo požymiai pastebimi tik praėjus ilgesniam laikui. 1,1 milijardui žmonių, kurių amžius svyruoja nuo 12 iki 35 metų, gresia klausos praradimas dėl didelio triukšmo lygio, 12,5 proc. iš jų patiria neišgydomus pažeidimus.

Klausos praradimas ir vaiko vystymasis

Tyrimai parodė, kad klausa turi milžiniškos įtakos vaiko kalbėjimo ir kalbos suvokimo, bendravimo ir mokymosi įgūdžių vystymuisi. Vaikams, turintiems klausos praradimą, kyla pavojus, kad jie vystysis pavėluotai, sutriks bendravimo įgūdžiai. Dažnai tokiems vaikams labai sunku mokytis, jiems būdingas žemas akademinis pažangumas, jiems sunku bendrauti su giminaičiais ir bendraamžiais.

Svarbu laiku pastebėti ir padėti

Klausos praradimas turi būti laiku pastebėtas ir diagnozuotas. Kiekvieno vaiko normaliam vystymuisi yra būtina girdėti kalbą. Tyrimais nustatyta, kad ankstyvas problemos nustatymas ir skubus priemonių pritaikymas nuo klausos praradimo kenčiantiems vaikams padeda greičiau įgyti būtinuosius kalbinius įgūdžius (tie šnekamuosius, tiek gestų kalbos), sumažina negatyvų poveikį visiems vystymosi etapams, atstato normalų bendravimą su bendraamžiais.

Klausos problemų sprendimai

Labai svarbu kuo anksčiau nustatyti ligą ir priimti teisingus sprendimus. Tai leidžia profesionalams atlikti kruopštų darbą apmokant tėvus, kaip tobulinti vaiko kalbėjimo įgūdžius, jo fizinį vystymąsi. Klausos priežiūros specialistas įvertina vaiko klausos būklę ir aprašo jūsų tolimesnių veiksmų seką. Priklausomai nuo vaiko klausos praradimo tipo ir sunkumo, jums gali būt pasiūlyta tokie problemos sprendimo būdai, kaip:

  • klausos aparatai – garso sustiprinimui naudojami elektroniniai įrenginiai,
  • kochleariniai implantai – chirurginiu būdu įstatomi įrenginiai, kurie elektros impulsų pagalba tiesiogiai stimuliuoja klausos nervą vidinėje ausyje,
  • šnekos terapija – kalbos vystymosi ir komunikacinių gebėjimų pagerinimui skirta terapija,
  • pagalbiniai klausos įrenginiai, kuriuose naudojama technologija, padedanti tiesiogiai perdavinėti garsus į jūsų vaiko klausos aparatus arba kochlearinius implantus.

Nes kiekvienas žodis yra svarbus

Klausa vaikams yra ypatingai svarbi, nes jie nuolat mokosi ir bendrauja. Klausydamiesi aplinkinių kalbos, vaikai ir patys mokosi kalbėti. Todėl nuolatinis bendravimas su vaiku padės pasiekti geresnių rezultatų.

Kaip padėti vaikui pasiekti rezultatų

Yra daug įvairiausių būdų, kaip padėti vaikui pasiekti gerų vystymosi ir mokymosi rezultatų.

  • Aktyviai dalyvaukite diskusijose ir motyvuokite vaiką bendrauti su jumis. Sukurkite tradiciją kartu skaityti ir aptarinėti knygas. Kalbėkite aiškiai ir stebėkite, kad atstumas tarp jūsų neviršytų 2 metrų.
  • Motyvuokite vaiką nešioti klausos aparatą. Būkite kantrūs, jeigu jis atsisako nešioti įrenginį. Džiaukitės mažomis pergalėmis iki tol, kol jums pavyks pripratinti vaiką prie pastovaus įrenginio naudojimo.
  • Būkite pasiruošę netikėtoms situacijoms. Visada nešiokitės su savimi atsargines baterijas, nepamirškite apie prisegamą laikiklį, kuriuo apartas yra pritvirtinamas prie vaiko rūbų. Visada turėkite su savimi jūsų audiologo kontaktus.
  • Apribokite buvimą triukšmingose vietose iki minimumo. Užtikrinkite, kad vaiko aplinka būtų komfortiška.
  • Susimąstykite apie pagalbinių įrenginių, tokių kaip, pavyzdžiui, mini mikrofonas arba FM sistema, naudojimą.

„ReSound“ priedai

„ReSound Up Smart“

„Smart Klausa“ vaikams.

Sužinoti daugiau

Bevieliai priedai

Pagalbiniai įrenginiai bendravimui ir pramogoms.

Sužinoti daugiau

Nes gebėjimas girdėti – tai sėkmingo mokymosi pagrindas

„ReSound“ klausos aparatai padės jūsų vaikui tapti aplinkinio pasaulio dalimi, leis girdėti visus reikalingus garsus jo kasdieniniame gyvenime.