Senyvo amžiaus žmonių klausos praradimas

Prie senyvo amžiaus žmonių klausos praradimo paprastai priskiriamas silpnas ir vidutinis klausos susilpnėjimas. Silpnas klausos praradimo laipsnis reiškia, kad jūs sunkiai girdite tylius garsus, garsus per atstumą arba esant foniniam triukšmui. Žmonėms su vidutiniu klausos praradimu sunku pilnai suprasti, kas jiems sakoma, netgi per artimą atstumą.

Kas yra senyvo amžiaus klausos praradimas?

Klausos praradimas vyresniame amžiuje gali pasireikšti palaipsniui, pagal jūsų senėjimo tempą. Tai vienas iš labiausiai paplitusių sutrikimų, atsirandančių senyvo amžiaus žmonėms. Klausos pablogėjimas senatvėje dažniausiai pasižymi dvišaliu pobūdžiu, ir, kadangi jis vystosi palaipsniui, dažnai klausos susilpnėjimas nepastebimas.

Senyvo amžiaus žmonių klausos praradimo priežastys

Senyvo amžiaus klausos praradimą dažnai sunku atskirti nuo klausos sutrikimų, atsiradusių dėl kitų priežasčių.

Klausos sutrikimas gali atsirasti dėl triukšmo, kai plaukuotosios ląstelės nuo stipraus garso poveikio yra pažeidžiamos negrįžtamai. Šios ląstelės yra neatstatomos, kartu blogėja gebėjimas girdėti.

Nemažai įtakos klausai turi ir tokie senyvo amžiaus žmonėms būdingi sutrikimai, kaip arterinis kraujo spaudimas ir diabetas. Neigiamai paveikti klausą gali ir vaistiniai preparatai, kurie gali sukelti plaukuotųjų ląstelių pažeidimus (pavyzdžiui, taikant chemoterapiją).

Sužinoti daugiau

Ar pastebėjote skirtumą?

Pirmieji klausos praradimo požymiai išryškėja tuomet, kai jūs pradedate jausti diskomfortą pokalbio su artimaisiais triukšmingame restorane metu arba pagarsinate televizorių, žiūrėdamas savo mėgstamiausias laidas. Klausos praradimas reikalauja ypatingo dėmesio, kadangi jis susijęs ne tik su jūsų sveikata, bet ir su saugumu. Tik įsivaizduokime, kas nutiktų, jeigu jūs, eidamas judria gatve, neišgirstumėte už jūsų važiuojančio automobilio, arba jeigu neišgirstumėte jūsų namuose suveikusios gaisro signalizacijos.

Jūs nesate vieniši

Klausos praradimas jums ir aplinkiniams gali sukelti daug negatyvių emocijų. Žmonės gali pakeisti nuomonę apie jus. Jūs galite pradėti tolti nuo visuomenės, prarasti pasitikėjimą savimi ir jaustis izoliuotu, ypač dalyvaujant grupinėse diskusijose. Galbūt jūs pastebėsite, kad nuo šiol jums darosi vis sunkiau tinkamai vykdyti savo profesines pareigas. Daugelis yra atsidūrę tokioje situacijoje. Svarbu žinoti, kad jūs nesate vieniši.

Nereikia atidėlioti vėlesniam laikui

Kai jūsų smegenys ilgą laiką negauna garso stimuliacijos, jos praranda gebėjimą suvokti ir apdoroti garsus. Kuo ilgiau jūs atidedate gydymą, tuo daugiau garsų išnyksta iš jūsų gyvenimo ir tuo ilgiau jums teks prisitaikyti prie jų iš naujo.

Paprastai žmonės reguliariai tikrina savo regėjimą, bet ar žinote, kokia yra jūsų klausos būklė? Iki 50 metų, klausą rekomenduojama tikrinti kas 10 metų, po 50-ties –  bent kartą per 3 metus. Klausos patikrinimas parodys, ar turite klausos sutrikimų, o klausos priežiūros specialistas patars, ką galite padaryti.