Kokie yra ankstyvieji klausos praradimo požymiai?

Klausos praradimas dažnai įvyksta palaipsniui. Todėl jūsų artimieji ir kolegos gali pirmieji pastebėti,
kad jūs pradėjote girdėti silpniau.

Klausos praradimo požymiai

  • Gal jums atrodo, kad aplinkiniai kalba neaiškiai ir jūs prašote jų pakartoti dažniau, nei anksčiau?
  • Gal pastebėjote, kad jums tapo sunkiau palaikyti pokalbį labiau triukšmingose vietose, pavyzdžiui, restorane?
  • Ar galite girdėti pašnekovą, jei jis kalba su jumis, būdamas kitame kambaryje?

Tai vieni iš dažniausiai pasitaikančių klausos praradimo požymių.

Klausos praradimo simptomai

Klausos sutrikimai gali pasireikšti staiga, pavyzdžiui, dėl didelio garso, dėl tam tikrų medikamentų šalutinio poveikio ar traumų. Tačiau, dažniausiai šis procesas vyksta lėtai.

Labiausiai paplitęs klausos praradimo simptomas yra sumažėjęs gebėjimas girdėti aukšto dažnio garsus, pavyzdžiui, moterišką balsą arba tokius garsus, kaip raides Ž, Z, S, T, Š, ŠČ. Pavyzdžiui, darosi sunku išgirsti tokius žodžius, kaip „mokesčiai“, „vabzdžiai“ ir panašiai.

Be to, palaipsniui iš jūsų gyvenimo išnyksta ir gamtos garsai. Jeigu jūs jau nebegirdite paukščių giesmių ar lietaus barbenimo į stogą, tai dar vienas požymis, kad jūs netekote klausos.

Klausos praradimas gali paveikti jūsų santykius su artimaisiais

Dėl klausos praradimo gali atsirasti nesusipratimų su kolegomis ir artimaisiais. Jeigu jūs ne iš karto reaguojate į aplinkinių kalbėjimą, jie gali pagalvoti, kad jūs nepakankamai skiriate jiems dėmesio arba jūsų tiesiog nedomina jų požiūris.

Kai sutrinka klausa, mažėja malonumas lankytis renginiuose, dėl didelio foninio triukšmo sunku suprasti, ką kalba aplinkiniai. Jūs matote, kad šalia esantys žmonės staiga pradėjo juoktis, bet negalite reaguoti, nes negirdėjote juokelio. Toks nepilnavertis dalyvavimas pokalbiuose gali trikdyti ir kelti neigiamas emocijas.

Sužinokite daugiau apie klausos praradimo priežastis

Konsultuotis pas specialistą

Labai svarbu kuo ankščiau imtis reikalingų veiksmų.
Laikui bėgant, smegenys „pamiršta“, kaip priimti ir perdirbti tam tikrus garsus. Be to, žmogui atsiranda izoliacijos nuo visuomenės pojūtis, kuris priskiriamas prie silpnaprotystės vystymosi arba protinės galios sumažėjimo rizikos veiksnių.

Jeigu jūs įtariate, kad jums pasireiškia klausos praradimo simptomai – kuo greičiau kreipkitės į specialistą. Šiuo metu yra labai daug parinkčių, kurios padės jums ir vėl mėgautis aplinkinių garsų grožiu.