Klausos aparatų kainos

Kaip ir daugelis kitų medicinos gaminių, klausos aparatai reikalauja tam tikrų investicijų. Klausos aparatų kainos priklauso nuo modelio, aukštųjų technologijų parinkčių, paslaugų spektro ir garantijos sąlygų, taip pat ir dėl šalyje galiojančios sveikatos apsaugos sistemos ypatumų, pavydžiui, ligonių kasų skiriamų kompensacijų klausos aparatams įsigyti.

Kas įskaičiuota į kainą?

Šiuolaikiniai premium klasės klausos aparatai – tai tarsi labai maži kompiuteriai, kuriuos žmogus gali nešioti visą dieną. Jie sustiprina garsą taip, kad jis tampa aiškesnis, švaresnis ir žmogus gali girdėti viską, kas jam svarbu. Daugelis klausos aparatų turi įdiegtą bluetooth funkciją, kuri aprūpina bevieliu garso ryšiu ir sąsajomis su išmaniosiomis programėlėmis ar kitais garso įrenginiais. Susieti su išmaniosiomis programėlėmis telefone, klausos aparatai turi daugiau asmeninių nustatymų ir valdymo galimybių.

Pigesni klausos aparatai nepasižymi pačiomis pažangiausiomis technologijomis, tačiau turi bazines funkcijas. Mažėjant kainai, paprastai mažėja našumas, siaurėja modernių parinkčių rinkinys.

Aparatų aptarnavimo servisas

Nesvarbu, žmogus nešioja korekcinius akinius ar naudojasi klausos aparatu, jam reikalingas prietaisų aptarnavimas ir palaikymas. Klausos aparatų parinkimas ir suderinimas asmeniškai jums reikalauja aukštos kvalifikacijos ir kruopštaus klausos priežiūros specialistų darbo, kuris „ReSound“ atveju yra įskaičiuotas į įrenginio kainą. Mūsų klausos specialistai nemokamai patikrins jūsų klausos būklę, padės parinkti tinkamiausią aparato modelį, priderins, nustatys ir užprogramuos aparatą taip, kad jis atitiktų būtent jūsų poreikius.

Rekomenduojame jums reguliariai apsilankyti pas specialistą, kuris padės tinkamai prižiūrėti jūsų įrenginį, t. y. aparatą išvalys, prireikus techniškai sutvarkys bei pakoreguos nustatytmus taip, kad jūs kuo labiau galėtumėte džiaugtis jų atkuriamu garsu. Šie vizitai taip pat gali būti įskaičiuoti į klausos aparatų kainą. Klausos aparatų teisingas derinimas, naudojimas ir priežiūra garantuoja, kad jūsų naudojamas įrenginys bus maksimaliai veiksmingas ir patogus.

Aparatų kompensavimo tvarka

Vienas iš faktorių, lemiančių, kiek pacientui kainuos klausos aparatas yra ir šalyje galiojanti kompensavimo sistema. Lietuvoje, turint gydytojo siuntimą klausos aparatui įsigyti, visą arba dalį kainos kompensuoja Valstybinės ligonių kasos.

Pacientas, kuriam reikalingas klausos aparatas, pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris nukreips pas gydytoją specialistą.

Kompensaciją gali skirti tik gydytojas otorinolaringologas, kuris, įvertinęs paciento sveikatą ir nustatęs klausos aparato poreikį, išduoda tai įrodančio dokumento išrašą (forma 027/a).

Jei suaugusiam pacientui klausos aparatas skiriamas pirmą kartą, tuomet sutrikimo laipsnį diagnozuoja ir kompensuojamąjį klausos aparatą skiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje.

Jei aparatas skiriamas ne pirmą kartą, tuomet jį gali skirti gydytojas otorinolaringologas, dirbantis antrinio lygio paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje.

Vaikams klausos sutrikimo laipsnį nustato ir pirmą kartą bei pakartotinai kompensuojamąjį klausos aparatą skiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo  įstaigoje.

Gavus gydytojo specialisto išrašą (formos 027/a) galima nedelsiant kreiptis į bet kurią įmonę, sudariusią sutartį su VLK dėl apdraustųjų aprūpinimo kompensuojamais klausos aparatais (pvz., į UAB „Medical Progress“, kuri vienintelė Lietuvoje pristato pasaulyje ypač vertinamus klausos aparatus „ReSound“). Išrašas galioja 30 kalendorinių dienų. Klausos aparato modelį padės pasirinkti ir pritaikys įmonės klausos aparatų pritaikymo specialistas.

Vaikams iki 7 m. gali būti išduodami du kompensuojamieji klausos aparatai abiem ausims vieną kartą per 3 metus. Vaikams nuo 7 m. ir suaugusiems iki 24 m., kurie mokosi specialiosiose, profesinėse ir aukštosiose mokyklose, gali būti išduodami du kompensuojamieji klausos aparatai abiem ausims vieną kartą per 5 metus. Suaugusiems kompensuojamas vienas klausos aparatas vieną kartą per 5 metus (išskyrus aukščiau paminėtus atvejus).

Įmonės privalo užtikrinti apdraustųjų aprūpinimą klausos aparatais, dėl kurių yra pasirašiusios sutartis, netaikydamos priemokos dėl technologinių ypatumų. Priemoka už technologijos ypatumus gali būti taikoma tik apdraustajam raštu patvirtinus, kad yra informuotas apie galimybę gauti kompensuojamąją priemonę, bet renkasi tos pačios paskirties priemonę, kuriai pagaminti taikomos modernesnės technologijos ir naudojamos brangesnės medžiagos.