Rūpinimasis artimaisiais

Padėkite savo artimiesiems susigrąžinti džiaugsmą girdėti. Pačiam žmogui gali būti skausminga pripažinti, kad jis turi klausos problemų. Dažnai žmonės linkę šias problemas ignoruoti. Klausos susilpnėjimas gali sukelti gėdos ir nepatogumo jausmą. Tai labai asmeniška problema, susijusi su visuomenės klijuojamomis etiketėmis. Klausos praradimas stipriai paveikia ne tik neprigirdinčio žmogaus, bet ir aplinkinių gyvenimo kokybę. Todėl nereikia delsti. Kuo greičiau imkitės veiksmų. Jūs galite aktyviai dalyvauti, palaikyti ir motyvuoti savo artimąjį ir padėti jam eiti nelengvu keliu geresnės klausos link.

Artimųjų žmonių klausos praradimo požymiai

Jūs įtariate, kad jums artimas žmogus galimai kenčia nuo klausos praradimo?

Prie ankstyvųjų klausos praradimo požymių priskiriama:

 • bendraudami su žmogumi, jūs pastoviai privalote kalbėti garsiau,
 • jums atrodo, kad jam sunku stebėti pokalbio eigą, ir jis praleidžia daugelį detalių,
 • jūs dažnai prašote jį sumažinti televizoriaus garsą,
 • jūs pastebite, kad jam sunku bendrauti, kai girdimas foninis triukšmas.

 

Sužinoti daugiau apie klausos praradimo požymius

Suvokti problemą kartais sunku

Daugeliui žmonių sunku pripažinti, kad jų klausa silpsta ir jie girdi prasčiau. Klausos praradimas gali sukelti gėdos ar nepilnavertiškumo jausmą. Dažnai žmonės tai priima kaip senėjimo arba silpnumo požymį. Tačiau reikia suprasti, kad klausos sunkumai gali turėti milžinišką poveikį santykiams su šeima ir artimaisiais, žmogaus sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Labai sunku stebėti, kai klausos problemų turintis žmogus pradeda vengti užsiėmimų, kurie kažkada teikė jam malonumą ir laimę. Dažnai galima pastebėti ir kai kuriuos žmogaus asmenybės pokyčius.

Pradėkite veikti

Kuo ilgiau žmogus atidėlioja vizitą pas specialistą – tuo rimtesnės gali tapti klausos problemos.

Jūs galite daug ką padaryti, kad padėtumėte savo artimajam – padrąsinkite ir palaikykite jį kiekviename jo žingsnyje geresnės klausos link.

Kuo jūs galite padėti

Žmogui, kuris yra praradęs klausą, dažnai sunku pasitikėti savimi ir kitais, todėl labai svarbu jį palaikyti ir padrąsinti.

Štai keli būdai padrąsinti artimą žmogų:

 • pasakykite jam, jog norite, kad jis labiau įsitrauktų į aplink vykstančius dalykus;
 • pasiūlykite jam apsilankyti pas klausos priežiūros specialistą;
 • papasakokite kiek daug žinomų žmonių nešioja klausos aparatus, pavyzdžiui, Bilas Klintonas;
 • padėkite jam atsikratyti stereotipinio mąstymo apie gremėzdiškus ir neišvaizdžius klausos aparatus, parodykite jam internete kelis iš paskutiniųjų aukštųjų technologijų modelių;
 • priminkite jam apie tai, kad klausos koregavimas klausos aparatais yra labai produktyvus, ir jūs tik laimėsite, apsilankydami pas specialistą;
 • duokite jam laiko. Daugeliui žmonių sunku pripažinti, kad jie turi problemų su klausa;
 • būkite geranoriški, ramūs ir atkaklūs.