Spengimas – ūžesys ausyse

Jis gali pasireikšti kiekvienam. Užklupti nelauktai ir bet kuriuo metu – pokalbis telefonu, susirinkimas darbe ar netgi esant visiškoje tyloje. Jūs girdite triukšmą, kurio be jūsų daugiau niekas negirdi. Šis triukšmas neturi konkretaus šaltinio. Nors šalia esantys žmonės nepatiria tokių pat nemalonių pojūčių, žinokite, kad jūs nesate vieniši. Spengimas ausyse (lot. tinnitus) vienas labiausiai paplitusių sutrikimų, nuo kurio reguliariai kenčia 10-15 proc. pasaulio gyventojų.

Kas yra spengimas?

Spengimas ausyse – tik jums girdimo skambėjimo, triukšmo, ūžesio ar šnypštimo jausmas galvoje kitų garsų fone. Tokio triukšmo tipas ir intensyvumas labai individualus ir suvokiamas skirtingai. Jis gali būti aukštas, žemas ir gilus arba beisikeičiantis.

Spengimas gali būti silpnas arba stiprus, laikinas arba pastovus. Ne taip svarbu koks jis yra, svarbu tai, kad jis gali stipriai paveikti jūsų klausą, galimybę susikaupti ir gyvenimo kokybę.

Spengimo priežastys

Spengimas gali atsirasti bet kurio amžiaus žmonėms. Vis gi vyresni žmonės ir žmonės, kurie yra nukentėję nuo triukšmo, neabejotinai yra tokios rizikos grupėje.

Prie spengimo atsiradimo galimų priežasčių galima priskirti:

  • garsios muzikos, statybų triukšmo ar šaunamųjų ginklų triukšmo poveikis;
  • vaistinių preparatų šalutinis poveikis;
  • ausų, kaklo arba galvos traumos;
  • senėjimo procesai;
  • neurologiniai sutrikimai;
  • vidurinėje ausyje vykstantys degeneraciniai kaulų pakitimai.

Sužinoti daugiau

Spengimas ir klausos praradimas

Jeigu jus vargina spengimas ausyse – greičiausiai jūs turite vienokį ar kitokį klausos sutrikimo laipsnį. Pagal statistiką, su tuo susiduria 80–85 proc. pacientų.

Silpstant klausai, prastėja iš ausies į smegenis perduodamų garsų kokybė. Kai atsiranda įvairūs sutrikimai, šie garso signalai grįžta atgal. Tai ir vadinama spengimu. Nors spengimas ir nesukelia klausos praradimo, jis neigiamai veikia žmogaus dėmesingumą, kadangi suvokiami garsai gali stipriai blaškyti ir trukdyti sutelkti dėmesį į svarbius garsus. Todėl klausos aparatai gali padėti ne tik koreguoti klausos praradimą, bet ir tapti veiksmingu spengimo ausyse terapijos metodu.

Spengimo ausyse rūšys

Spengimo terapijos

Spengimas gali sukelti irzlumą ir nukreipti jūsų dėmesį nuo šeimos, draugų ir kasdienių užduočių. Didžioji dalis spengimo ausyse rūšių yra neišgydomos, tačiau yra skirtingi spengimo valdymo metodai, kurie padeda pajausti palengvėjimą.

Pavyzdžiui, garso terapija, kuri padeda smegenims performuoti spengimo garsą į nežymų garsą (pvz., foninį triukšmą), kurį įmanoma sąmoningai ignoruoti.

Spengimo terapijos rūšys

Pajauskite palengvėjimą

Įsivaizduokite žvakės liepsną tamsiame kambaryje. Dėl žvakės šviesos ir tamsios aplinkos kontrasto, žvakė stipriai išryškėja. Bet ta pati žvakė gerai apšviestoje patalpoje susilieja su aplinka ir tampa ne tokia pastebima. Panšiai yra ir su spengimu ausyse. Atskyrimas nuo kitų garsų nuslopina spengimą. Jis susilieja su foniniais garsais ir tampa mažiau pastebimas.

Pajauskite palengvėjimą nuo spengimo ausyse su mūsų „ReSound Relief“ programėle, kurią galite parsisiųsti į savo telefoną. Garso terapijos ir atpalaiduojančių pratimų derinys padės jums susikoncentruoti į jums reikšmingus garsus.

Palengvėjimas nuo spengimo

 

Specialisto konsultacija

Ženkite pirmąjį žingsnį spengimui suvaldyti – apsilankykite pas klausos priežiūros specialistą, esantį netoliese.