Spengimas – ūžesys ausyse

Jis gali pasireikšti kiekvienam ir nelauktai užtikti bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje – pokalbio telefonu, prezentacijos darbe metu arba net tiesiog būnant visiškoje tyloje. Jūs girdite triukšmą, kurio daugiau niekas apart jūsų negirdi. Šis triukšmas neturi konkretaus šaltinio. Svarbu žinoti, kad, neatsižvelgiant į tai, kad aplinkiniai nepatiria tokių pat nemalonių pojūčių, jūs nesate vieniši. Galbūt jūs kenčiate nuo spengimo ausyse – vienu iš daugiausiai paplitusių sutrikimų, nuo kurio reguliariai kenčia nuo 10 iki 15 proc. pasaulio gyventojų.

Kas yra spengimas?

Spengimas – tik jums girdimo skambėjimo, triukšmo, ūžesio ar šnypštimo jausmas ausyse kitų garsų fone. Tokio triukšmo tipas ir intensyvumas labai individualus ir jūs galite suvokti jį skirtingai. Jis gali būti aukštas, žemas ir gilus, arba pasižymėti kintamuoju pobūdžiu.

Spengimas gali būti silpnas arba stiprus, laikinas arba pastovus, bet, nepriklausomai nuo to, jis gali stipriai pabloginti jūsų susikaupimą ir klausą.

Spengimo atsiradimo priežastys

Spengimas gali atsirasti bet kuriame amžiuje, bet vyresniojo amžiaus žmonės arba nuo triukšmo poveikio nukentėję žmonės neabejotinai priskiriami prie rizikos grupės.

Prie spengimo atsiradimo galimų priežasčių priskiriama:

  • Garsios muzikos, statybų keliamo triukšmo arba šaudymo iš šaunamųjų ginklų poveikis
  • Vaistinių preparatų šalutinis poveikis
  • Ausų, kaklo arba galvos traumos
  • Senėjimas
  • Neurologiniai sutrikimai
  • Vidurinėje ausyje vykstantys degeneraciniai kaulų pakitimai

Sužinoti daugiau

Spengimas ir klausos praradimas

Jeigu jūs kenčiate nuo spengimo ausyse – greičiausiai jūs turite vienokį ar kitokį klausos praradimo laipsnį; pagal statistiką su tuo susiduria 80–85 proc. pacientų.

Kaip žinoma, klausos susilpnėjimas veikia iš ausies į smegenis perduodamų garsų kokybę. Esant įvairiems sutrikimams, šie garso signalai grįžta atgal. Tai ir vadinama spengimu. Nors spengimas ir nesukelia klausos praradimo, jis neigiamai veikia jūsų dėmesingumą, kadangi suvokiami garsai gali stipriai blaškyti ir trukdyti sutelkti dėmesį į svarbius garsus. Būtent dėl to klausos aparatų naudojimas gali padėti ne tik koreguoti klausos praradimą, bet ir tapti spengimo ausyse terapijos veiksmingu metodu.

Spengimas ausyse gali pasireikšti įvairiai.

Spengimo ausyse rūšys

Spengimo terapijos

Spengimas gali sukelti irzlumą ir nukreipti jūsų dėmesį nuo šeimos, draugų ir kasdienių užduočių. Didžioji dalis spengimo ausyse rūšių neišgydoma, tačiau yra skirtingi spengimo ausyse valdymo metodai, kurie padės jums pajausti palengvėjimą.

Pavyzdžiui, garso terapija susideda iš to, kad padeda smegenims performuoti spengimo garsą į nežymų (pvz. foninį triukšmą), kurį įmanoma sąmoningai ignoruoti.

Spengimo terapijos rūšys

Pajauskite palengvėjimą

Įsivaizduokite žvakės liepsną tamsiame kambaryje. Dėl kontrasto tarp žvakės ir tamsios aplinkos, žvakė stipriai išryškėja. Bet ta pati žvakė gerai apšviestoje patalpoje susilieja su aplinka. Tas pats galioja ir spengimui ausyse. Atskyrimas nuo kitų garsų nuslopina spengimą. Jis susilieja su foniniais garsais ir tampa mažiau pastebimas.

Pajauskite palengvėjimą nuo spengimo ausyse su mūsų „ReSound Relief“ programėle. Garso terapijos ir atpalaiduojančių pratimų derinys padės jums susikoncentruoti tik į jums reikšmingus garsus.

Palengvėjimas nuo spengimo

 

Konsultuotis pas specialistą

Padarykite pirmąjį žingsnį jūsų spengimo ausyse valdymo link ir apsilankykite pas klausos priežiūros specialistą netoli jūsų.