Kas iššaukia spengimą ausyse?

Spengimas ausyse – tai garso suvokimas be realaus išorinio triukšmo. Dažniausiai jis aprašomas kaip ūžesys, spragtelėjimai, šnypštimas, švilpesys arba šniokštimas. Jis gali būti pastovus arba laikinas. Svarbu atsiminti, kad spengimas – tai simptomas, o ne liga. Tačiau šis faktas nesumažina diskomforto.

Spengimo priežastys

Egzistuoja nemažai spengimo ausyse atsiradimo priežasčių.

  • Senėjimo procesai. Kai kurios spengimo rūšys susijusios su senyvo amžiaus klausos praradimu. Senstant mažėja ausies plaukuotųjų ląstelių skaičius, o tai sukelia klausos sutrikimus, kuriuos dažnai lydi spengimas ausyse.
  • Stiprių garsų poveikis. Stiprus triukšmas yra dažna spengimo atsiradimo priežastis. Jeigu buvote paveiktas stiprios muzikos, šaunamųjų ginklų triukšmo ar sprogimo, garsaus statybų ar darbo įrankių triukšmo, jums taip pat gali pasireikšti spengimo požymiai.
  • Ausies siera. Kartais spengimą ausyse gali sukelti sieros kamštis.
  • Vaistiniai preparatai. Kai kurių vaistų vartojimas gali sukelti spengimą ausyse (kaip šalutinį poveikį).
  • Kitos galimos priežastys, tokios kaip viršutinių kvėpavimo takų ar smilkininio apatinio žandikaulio sąnario (TMJ) infekcijos.

Spengimo ausyse simptomai

Spengimas ausyse gali atsirasti ir vėl dingti be jokių požymių, arba gali pasižymėti lėtiniu pobūdžiu.

Prie pastovaus girdimo triukšmo gali prisidėti stresas, miego sutrikimai, nervingumas arba depresija, – ir visa tai, savo ruožtu, gali padidinti spengimą ausyse. Tai labai primena užburtą ratą.

Todėl labai svarbu išvardinti savo problemas klausos priežiūros specialistui, kad jis galėtų padėti jums susidoroti su spengimu ausyse.

Ką daryti, kad spengimas ausyse neprogresuotų

Netikėtai užklupęs spengimas ausyse dažniausiai išprovokuoja neigiamą reakciją. Ir tai tik ydingojo rato pradžia. Juntamas spengimas sukelia tokias emocijas, kaip prislėgtumas, baimė, nepasitenkinimas ir t. t. O šios emocijos, savo ruožtu, sukelia fizines reakcijas (tokias kaip stresas ir nervingumas). Ir jos padidina spengimo ausyse intensyvumą, tęsdamos užburtą ratą.

Kaip ištrūkti iš ydingojo rato:

1. Spengimo ausyse pirmieji pasireiškimai
2. Pastovus spengimo ausyse jausmas
3. Neigiama reakcija
4. Padidinta koncentracija į spengimą ausyse
5. Lėtinis spengimas ausys
6. Spengimo ausyse valdymas

Valdykite spengimą ausyse

Stresas ir nerimas tik paskatina spengimą ausyse, todėl svarbu surasti būdą, kaip kovoti su šiuo sutrikimu ir neapsunkinti šios problemos dar labiau. Išsimiegokite, meskite rūkyti, sportuokite – tai turės teigiamą poveikį ne tik bendrai sveikatos būklei, bet ir padės išspręsti spengimo ausyse problemą.

Garso terapija su specialiu foniniu triukšmu taip pat gali suteikti puikių rezultatų.

Ištrūkti iš spengimo ausyse ydingojo rato

Pajauskite palengvėjimą nuo spengimo ausyse

„ReSound Relief“ programėlė siūlo jūsų dėmesį nukreipiančius užsiėmimus ir naudingus patarimus spengimui ausyse pažinti ir valdyti.

„ReSound Relief“ programėlė