Kas iššaukia spengimą ausyse?

Spengimas ausyse – tai garso suvokimas be realaus išorinio triukšmo. Dažniausiai jis aprašomas kaip ūžesys, spragtelėjimai, ūžėjimas, šnypštimas, švilpesys arba šniokštesys. Jis gali būti pastovus arba laikinas. Svarbu atsiminti, kad spengimas – tai simptomas, o ne liga. Bet šis faktas visai nesumažina keliamo diskomforto.

Spengimo ausyse priežastys

Egzistuoja nemažai spengimo ausyse atsiradimo priežasčių.

  • Senėjimas: kai kurios spengimo ausyse rūšys susijusios su senyvo amžiaus klausos praradimu. Senėjant, ausies plaukuotųjų ląstelių skaičius sumažėja, o tai sukelia klausos sutrikimus, kuriuos dažnai lydi spengimas ausyse.
  • Stiprių garsų poveikis: tai kita paplitusi spengimo ausyse priežastis – stiprus triukšmas. Jeigu jūs buvote paveiktas stiprios muzikos, triukšmo nuo šaudymo iš šaunamojo ginklo arba sprogimo, ar garsaus triukšmo nuo statybų arba sodų įrankių, jums gali pasireikšti spengimo požymiai.
  • Ausies siera: kartais spengimą ausyse gali sukelti sieros kamštis.
  • Vaistiniai preparatai: kai kurių vaistų vartojimas gali sukelti spengimą ausyse (kaip šalutinį poveikį).
  • Kita: viršutinių kvėpavimo takų arba smilkininio apatinio žandikaulio sąnario (TMJ) infekcijos taip pat gali tapti spengimo ausyse išsivystymo priežastimi.

Spengimo ausyse simptomai

Spengimas ausyse gali atsirasti ir vėl dingti be jokių požymių, arba gali pasižymėti lėtiniu pobūdžiu.

Prie pastovaus girdimo triukšmo gali prisidėti stresas, problemos su miegu, nervingumas arba depresija, – ir visa tai, savo ruožtu, gali padidinti spengimą ausyse. Tai labai primena užburtą ratą.

Todėl labai svarbu išvardinti savo problemas klausos priežiūros specialistui, kad jis galėtų padėti jums susidoroti su spengimu ausyse.

Ką daryti, kad spengimas ausyse neprogresuotų

Netikėtai užklupęs spengimas ausyse dažniausiai išprovokuoja neigiamą reakciją. Ir tai tik ydingojo rato pradžia. Juntamas spengimas sukelia tokias emocijas, kaip prislėgtumas, baimė, nepasitenkinimas ir t. t. O šios emocijos, savo ruožtu, sukelia fizines reakcijas (tokias kaip stresas ir nervingumas). Ir jos padidina spengimo ausyse intensyvumą, tęsdamos užburtą ratą.

Kaip ištrūkti iš ydingojo rato:

1. Spengimo ausyse pirmieji pasireiškimai
2. Pastovus spengimo ausyse jausmas
3. Neigiama reakcija
4. Padidinta koncentracija į spengimą ausyse
5. Lėtinis spengimas ausys
6. Spengimo ausyse valdymas

Valdykite spengimą jūsų ausyse

Kadangi stresas ir nerimas tik paskatina spengimą ausyse, svarbu surasti būdą, kaip kovoti su šiuo sutrikimu, kad neapsunkinti problemos. Išsimiegokite, meskite rūkyti, sportuokite. Juk tai teigiamai atsilieps ne tik jūsų sveikatos būklei, bet ir padės išspręsti spengimo ausyse problemą.

Garso terapija su specialiu foniniu triukšmu taip pat gali suteikti puikių rezultatų.

Ištrūkti iš spengimo ausyse ydingojo rato

Pajauskite palengvėjimą nuo spengimo ausyse

„ReSound Relief“ programėlė siūlo jūsų dėmesį nukreipiančius užsiėmimus ir naudingus patarimus spengimui ausyse pažinti ir valdyti.

„ReSound Relief“ programėlė