Spengimo tipai

Neatsižvelgiant į tai, kad spengimas – tai plačiai paplitęs sutrikimas, kiekviename konkrečiame atvejyje jis pasižymi išskirtinėmis savybėmis. Žinomi keli spengimo ausyse tipai. Ir jūsų spengimą ausyse galima priskirti prie vienos iš žemiau pateiktos kategorijos.

Subjektyvus spengimas

Tai yra labiausiai paplitęs spengimo tipas. Dažniausiai jis atsiranda dėl stiprių garsų poveikio. Subjektyvus spengimas – tai suvokiamas triukšmas, kurį girdite tik jūs.

Jis gali pasižymėti trumpalaikiu poveikiu, taip pat gali skirtis jo trukmė bei intensyvumas. Spengimas – rimta daugelio žmonių problema. Žmogaus suvokiamas garsas, užgoždamas reikšmingus aplinkos garsus, sukelia sunkumų dėl dėmesio sutelkimo į iš ties svarbius objektus ir garsus.

Subjektyvaus spengimo ausyse atveju dažniausiai nustatomi specialūs atpalaiduojantys garsai, atkuriami nešiojant klausos aparatus. Šie garsai nukreipia jūsų dėmesį nuo ūžesio, triukšmo ir kitų garsų, trikdančių šio spengimo ausyse atveju.

Sensorinis spengimas

Daugelis žmonių kenčia būtent nuo šio spengimo ausyse tipo. Sensorinis spengimas – tai, paprastai, klausos sensorinės sistemos sutrikimo šalutinis efektas. Iki dabar nėra sukurti šio spengimo tipo gydymo metodai, tačiau spengimo valdymo programos atlikimas padės jums susidoroti su spengimu ausyse ir jo sukeliamomis neigiamomis pasekmėmis.

Sensorinis spengimas – viena iš subjektyvaus spengimo ausyse formų. Šį spengimo tipą sukelia įvairūs sutrikimai, kurie turi poveikio gaunamų signalų apdorojimo smegenimis procesui.

Be to, kenčiant nuo neurologinio spengimo ausyse, jūs galite jausti pusiausvyros sutrikimus.

Somatinis spengimas

Somatinis spengimas – su fiziniu judėjimu ir lytėjimu susijęs spengimo ausyse tipas. Jį gali sukelti ausies bei kaklo raumenų spazmai arba bet kurie mechaniniai dirgikliai. Nors garso terapija taip pat yra naudojama šio spengimo ausyse tipo simptomų palengvinimui, tačiau žymiai efektyvesnės yra kitos technikos, pavyzdžiui, masažas.

Somatinio spengimo atsiradimo priežastimi gali tapti bet kokios situacijos, kuriomis jums tenka lenkti arba sukti kaklą, pavyzdžiui, jums gulint ant pagalvės arba žiūrint pro mikroskopą.Problemos su dantimis, tarp kurių įaugusios protinio danties šaknys arba žandikaulio sutraukimas, taip pat gali išprovokuoti šio spengimo ausyse atsiradimą.

Somatinis spengimas kitaip vadinamas kondukciniu spengimu. Tai parodo, kad šis spengimo ausyse tipas labiau susijęs su išorinėmis priežastimis negu su sensoriniais / neurologiniais veiksniais. Kartais kiti žmonės gali girdėti garsus, atsirandančius nuo spengimo ausyse mechaninių priežasčių.

Objektyvus spengimas

Tai vienas rečiausių spengimo ausyse tipų. Objektyvus spengimas – tai vienintelis šio sutrikimo tipas, kurio garsus galite girdėti ne tik jūs, bet ir kiti žmonės (dažniausiai stetoskopo pagalba). Objektyvus spengimas ausyse dažnai atkartoja širdies plakimo ritmą.

Valdykite spengimą ausyse

Kiekvienas spengimo ausyse tipas yra individualus, bet jūs nesate vieniši. Remiantis tyrimais, mūsų planetos 15 proc. gyventojų kenčia nuo spengimo ausyse. Nepamirškite, kad yra viltis palengvinti šią problemą – šiuolaikiniai spengimo ausyse terapijos metodai gali padėti nuslopinti stresą bei apmalšinti nervingumą, pasireiškiančius dėl šio nemalonaus simptomo atsiradimo.

Spengimo terapijos

Pajauskite palengvėjimą nuo spengimo ausyse

„ReSound Relief“ programėlė siūlo jūsų dėmesį nukreipiančius užsiėmimus ir naudingus patarimus spengimui ausyse pažinti ir valdyti.

„ReSound Relief“ programėlė

 

Klausos aparatai gali padėti

„ReSound“ klausos aparatai padės pakeisti reakciją į spengimą ausyse, nukreipiant jūsų dėmesį nuo šios problemos.