Spengimo tipai

Spengimas – rimta daugelio žmonių problema. Žmogaus suvokiamas garsas užgožia reikšmingus aplinkos garsus ir trukdo sutelkti dėmesį į išties svarbius objektus ir garsus. Nepaisant to, kad spengimas yra itin plačiai paplitęs klausos sutrikimas, kiekvienu konkrečiu atveju jam būdingos skirtingos savybės. Žinoma keletas spengimo ausyse tipų. Jei susiduriate su šia problema, jūsų atvejį taip pat galima priskirti prie vienos iš žemiau pateiktų kategorijų.

Subjektyvus spengimas

Subjektyvus spengimas – tai suvokiamas triukšmas, kurį girdite tik jūs. Tai labiausiai paplitęs spengimo tipas. Dažniausiai jis atsiranda dėl stiprių garsų poveikio. Jis gali gali būti trumpalaikis, skirtingos trukmės ir intensyvumo.

Tokio spengimo atveju dažniausiai pasitelkiami specialūs atpalaiduojantys garsai, atkuriami nešiojant klausos aparatus. Šie garsai nukreipia jūsų dėmesį nuo trikdančio ūžesio, triukšmo ir kitų garsų, kuriuos girdite savo ausyse.

Sensorinis spengimas

Daugelis žmonių kenčia būtent nuo tokio spengimo tipo. Sensorinis spengimas, paprastai, yra klausos sensorinės sistemos sutrikimo šalutinis efektas. Iki šiol nėra sukurtų šio spengimo tipo gydymo metodų, tačiau susidoroti su šia problema ir jos sukeliamomis neigiamomis pasekmėmis padeda spengimo valdymo programėlės.

Sensorinis spengimas yra viena iš subjektyvaus spengimo ausyse formų. Šį spengimo tipą sukelia įvairūs sutrikimai, kurie turi poveikio garsus gaunantiems ir apdorojantiems smegenų procesams.

Be to, kenčiant nuo neurologinio spengimo ausyse, žmogus gali jausti pusiausvyros sutrikimus.

Somatinis spengimas

Somatinis spengimas – tai su fiziniu judėjimu ir lytėjimu susijęs spengimo ausyse tipas. Jį gali sukelti ausies bei kaklo raumenų spazmai arba bet kurie mechaniniai dirgikliai. Nors šio spengimo ausyse tipo simptomų palengvinimui naudojama garso terapija, tačiau žymiai efektyvesnės yra kitos technikos, pavyzdžiui, masažas.

Somatinis spengimas gali atsirasti dėl situacijos, kurios susijusios su galvos palenkimu arba kaklo pasukimu. Pavyzdžiui, gulint ant pagalvės arba žiūrint pro mikroskopą. Šis spengimo tipas gali atsirasti ir dėl tokių priežasčių, kaip dantų problemos, pavyzdžiui, dėl įaugusių protinio danties šaknų arba žandikaulio sutrikimų.

Somatinis spengimas dar vadinamas kondukciniu, nes jis labiau susijęs su išorinėmis priežastimis negu su sensoriniais / neurologiniais veiksniais. Kartais žmonės gali girdėti garsus, atsirandančius nuo spengimo ausyse mechaninių priežasčių.

Objektyvus spengimas

Tai vienas rečiausių spengimo ausyse tipų. Objektyvus spengimas – tai vienintelis šio sutrikimo tipas, kurio garsus galite girdėti ne tik jūs, bet ir kiti žmonės (dažniausiai stetoskopo pagalba). Objektyvus spengimas ausyse dažnai atkartoja širdies plakimo ritmą.

Valdykite spengimą ausyse

Kiekvienas spengimo ausyse tipas yra individualus, bet jūs nesate vieniši. Remiantis tyrimais, nuo spengimo ausyse kenčia 15 proc. mūsų planetos gyventojų.

Vis tik nederėtų pamiršti, kad yra būdų, palengvinančių dėl spengimo ausyse kenčiančių žmonių gyvenimą. Tai šiuolaikiški spengimo terapijos metodai, galintys padėti nuslopinti stresą, kurį sukelia šie nemalonūs simptomai.

Spengimo terapijos

Pajauskite palengvėjimą - nuslopinkite spengimą ausyse

„ReSound Relief“ programėlė siūlo jūsų dėmesį nukreipiančius užsiėmimus ir naudingus patarimus, kaip atpažinti spengimą ausyse ir jį valdyti. Parsisiųskite ją į savo telefoną.

„ReSound Relief“ programėlė

 

Padėti gali ir klausos aparatai

„ReSound“ klausos aparatai padės kitaip reaguoti į varginantį ausų spengimą, nukreips jūsų dėmesį nuo šios problemos.